צילום יין

ענף הצילום כולל מגוון תתי תחומים. יש צלמי ילדים ומשפחות, צלמי אירועים וכנסים, צלמי סטודיו וצלמי חוץ. וכן, יש תחום נפרד והוא התחום של צילום מוצרים. מדובר בנישה שבה נדרש הצלם להנציח מוצר, מאכל, מאפה או בקבוק יין. לרוב, המטרה של צילומים אלו היא פרסום. פעמים מדובר בפרסום מתכון, ופעמים בהשקה של מוצר חדש. מסתבר כי האתגר של צלמי המזון גדול בהחלט. כיוון שהם נדרשים להעמיד את המוצר בקדמת הבמה, לצלם אותו באופן כזה שהטעמים, הניחוחות והתחושות יועברו בתמונה ויחברו את המביט לרצון לרכוש את המוצר או לנסות את המתכון.

פרסום ויחסי ציבור

בעידן הנוכחי, הנוכחות במדיה והפגישה הישירה של הלקוח הפוטנציאלי מול המוצר המצולם הם קריטיים. שכן הלקוח מכיר את האפשרויות העומדות בפניו, מזהה את העדפותיו ומקבל את הבחירות שלו בהתאם למראה עיניו. וזו הסיבה לכך שידיהם של צלמי המוצרים מלאות עבודה. הם נדרשים להעמיד את המוצרים בפוזות מנצחות, לייצר לוקיישנים מדהימים ולעורר את רצונו של הצופה.

יין – האתגר

אך אתגר מיוחד קיים כאשר דנים בצילום יין. שכן כאשר מעמידים בקבוק יין מול עדשת המצלמה נתקלים במספר בעיות; החזרי האור, צבע המשקה והשקיפות. קשה מאוד לצלם כך שהבקבוק יופיע בתמונה בצורה טבעית וברורה, ויחד עם זאת מרשימה ומושכת. כדי להצליח בכך עושה הצלם שימוש בטכניקות שונות ובאמצעים מיוחדים שמטרתם להפיק תצלום מרשים ומושלם לבקבוקים. המטרה היא – להציג  את התפקיד הראשי של בקבוק היין על במת התמונה בהצלחה מרובה.

חיבור לעולם היין

התמונה צריכה לבטא את הטעמים, את החוויה ואת הניחוח האלכוהולי של היין המסוים. וזה אומר שלא כל צלם יכול להצליח בכך. חשוב כי הצלם יבין ביין, יאהב יינות ויתחבר למוצרים שאותם הוא מצלם. רק בדרך זו הוא יצליח לחבר גם את הצופים בתמונה למוצר שאותו הוא מציג. כמובן שהחיבור הזה נועד לרגש, לעורר רצון ולגרום ללקוח, בסופו של דבר, לרכוש ולשלם על היין אותו הוא פגש בתמונה.

צילום ועיבוד

במציאות הנוכחית עוברות התמונות תהליך של עיבוד לפני שהן מופעיות במדיה או נשלחות להדפסה. העיבוד נועד להעלים פגמים מהתמונה, להבליט את הנקודות הרצויות ולהשביח את התמונה במידת האפשר. המטרה היא להפיק תמונה מושלמת וקורצת שתסביר לצופה מדוע כדאי לו לטעום, לרכוש וליהנות מהמוצר. זה נכון באשר לצילום יין והן באשר לתחום של צילום למסעדות. הצילום האיכותי ישיג תמונה מרשימה ומגרה, תמונה שבה המאכלים/המשקאות מוצגים באופן מחמיא ומגרה.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן